Dovolenka na Slovensku

Inšpirujte sa alebo naplánujte program pre vašich hostí či návštevníkov v Regióne Vysoké Tatry. Dovolenka na Slovensku  je dobrý nápad! 

Vysoké Tatry sú ideálnou destináciou pre návštevníkov, ktorí hľadajú služby na vysokej úrovni a zároveň majú radi aktívny oddych. Ak ste sa rozhodli tráviť vašu dovolenku v horách, tak si vyberte Tatry –  najvyššie a najkrajšie pohorie Slovenska, ktoré sú dokonalým miestom na rozmanité trávenie voľného času.  V lete je to najmä horská turistika, cykloturistika v úžasnej prírode a  v zime lyžovanie na zasnežených svahoch lyžiarskych stredísk. Priamo pod Vysokými Tatrami, takmer v srdci Európy sa nachádza výnimočný ekologický rezort – AquaCity Poprad.

 

 

AquaCity Poprad je unikátny komplex, ktorý ponúka širokú škálu služieb pre ideálnu dovolenku, nezabudnuteľný rodinný výlet alebo firemnú akciu či event. Multifunkčný rezort ponúka ubytovacie, relaxačné a wellness služby, možnosti na  zdravotnú turistiku a športové vyžitie, gastronomické a kongresové služby pre potreby biznis klientely.

Je svetom zábavy, relaxu, oddychu a zdravia. Termálna voda v AquaCity pochádza z prírodného podzemného zdroja a privádza sa do areálu, kde sa technologickým procesom z teploty 50°C ochladzuje na 36 až 38°C. Bazény majú antikorový povrch, aby sa minimalizovala potreba používania chlóru.  Na jej dezinfekciu sa využíva UV žiarenie, čím je šetrná k pokožke i k očiam. Voda v termálnych bazénoch pramení z hĺbky 1300m a obsahuje viac ako 20 rôznych minerálov priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Pomáha pri problémoch s pohybovým a dýchacím ústrojenstvom, krvnému obehu, nervovej sústave a má aj priaznivé kozmetické účinky.

 

 

Doprajte si neopakovateľnú dovolenku plnú zimných dobrodružstiev a zažite vysnívanú lyžovačku. Zalyžujte si vo Vysokých Tatrách, ktoré ponúkajú 24 kilometrov vždy upravených zjazdoviek a garanciu snehu 5 mesiacov v roku. V špičkových strediskách Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec vás k oblakom vyvezie 20 moderných lanoviek a vlekov.

V celých Vysokých Tatrách lyžujete na jednotný tatranský skipass, zohriať a výdatne sa zabaviť môžete v Apres Ski v každom stredisku a presúvať sa priamo na svah vám uľahčí ekologický SKIbus.

Nechajte sa unášať vysokohorskými panorámami a fantastickou atmosférou, ktorú vám najmenšie veľhory sveta v zime ponúkajú.

 

Bežecké lyžovanie patrí k zime vo Vysokých Tatrách rovnako, ako zjazdové lyžovanie či skialpinizmus. Pripravené sú pre vás vynikajúce bežecké trate v každej z tatranských osád s celkovou dĺžkou viac ako 64 km.

Najväčším areálom bežeckého lyžovania v Tatrách je Štrbské Pleso. Ponúka 7 profesionálne upravovaných bežeckých okruhov v dĺžke od 0,5 do 5 km.  Usporadúvajú sa tu preteky profesionálov i amatérov. Areál bežeckého lyžovania SNOW je vďaka umelému zasnežovaniu možné využívať počas celej zimnej sezóny.

Strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a okolie ponúkajú spolu viac ako 33 km bežeckých tratí ľahkej a strednej náročnosti. Na svoje si tu prídu pokročilí, ale aj začiatočníci.

Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici sa v zime mení na príjemný bežkársky areál s viac ako 10 km tratí a cyklochodník medzi Spišskou Belou a Tatranskou Kotlinou v zimnom období predstavuje 9 km nenáročnú bežeckú trať.

 

Spoznajte región očami úspešných tatranských športovcov.


Región Vysoké Tatry je vďaka priaznivým podmienkam celoročne vyhľadávaný profesionálnymi i rekreačnými športovcami. Taktiež je domovom „obyčajne neobyčajných ľudí“, ktorí tu žijú, pracujú, vďaka športu spoznávajú krásy Tatier a čerpajú benefity tohto prostredia, o ktoré sa rozhodli s vami podeliť, inšpirovať vás.  

 

Tatranská ľadová krása hľadá inšpiráciu v svetoznámych stavbách, ani tento rok nebude výnimkou. Katedrála, ktorá nám bola projektovým vzorom patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO a vyznačuje sa románskou stavbou. Telo stavby však zdobia gotické aj barokové doplnky.

Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách vyrástla ľadová podoba jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe.  Katedrála sv. Jakuba zo Santiaga de Compostela ako cieľ pútnikov na Svätojakubskej púti bude prostredníctvom Tatranského ľadového dómu originálnym symbolom konca doby poznačenej pandémiou  a nového začiatku.

 

Váš pobyt a program môžete obohatiť aj na rôznych kultúrnych či spoločenských podujatiach, ochutnajte  Tatry a gastronómiu, ktorú  tu nájdete v rôznom šate!

Viac tipov na každý deň nájdete na :
FB: @ regionvysoketatry

IG: @regionvysoketatry 

 

Aktivity sú realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej Republiky.

 

. .

Rýchla realizácia

Rýchla realizácia

Produkty, ktoré máme skladom expedujeme hneď po prijatí objednávky.

O čase realizácie produktov na mieru a personalizovaných produktov, Vás bude informovať naše obchodné oddelenie. 

Za kvalitu ručíme

Za kvalitu ručíme

Objednajte si u nás vzorku zdarma.

Neobávame sa ísť  “s kožou na trh“ a preto Vám radi vzorky produktov odošleme /úplne zdarma/ na Vami zadanú dodaciu adresu, kuriérskou spoločnosťou GLS.

Vzorky požadovaných produktov si môžete ponechať pár dní a následne pripravíme zvoz vzoriek naspäť k nám. Aj táto služba je pre Vás bezplatná.