Starostlivosť o tabule - plocha ABS vs plocha HDF

 

 

Umývanie plochy tabule:

  • Kriedová fixka:

     Po použití kriedovej fixky je možné tabuľu umyť mokrou utierkou a následne ju pretrieť suchou hubkou, resp. handričkou.

    V prípade, že použijete kriedovú fixku a necháte ju aplikovanú na tabuli dlhšiu dobu odporúčame použiť čistiaci prostriedok s alkoholom 

  • Krieda:

    Po použití kriedy utrite tabuľu mokrou handričkou. 

 

Po dlhšom užívaní tabule je možné tabuľu pretrieť ochranným náterom. V prípade znehodnotenia tabuľovej plochy, je možné  vymeniť len tabuľovú plochu, ktorú si môžte u nás zakúpiť. 

 

Tabuľová plocha - ABS vs HDF 

  • Tabuľa s ABS plochou

           ABS (Acrylonitrilebutadienestyrene) je thermoplastický polymer. Je to odolný a pružný materiál, ktorý je ideálny na výrobu tabuľovej plochy, keďže je odolný voči nárazom, zmenám teploty a je vodoodolný. 

           Zotierateľnosť a údržba tabule je veľmi jednoduchá. V prípade dlhšieho užívania tabule, stačí rám raz za niekoľko sezón pretrieť farbou na drevo a tabuľa bude svojmu majiteľovi slúžiť

           znovu dlhé obdobie

  • Tabuľa s HDF plochou

         HDF je drevovláknitá doska s vysokou hustotou. Je to ekologický materiál. Ide o najpredávanejší typ tabuľovej plochy. HDF doska je mierne cenovo dostupnejšia ako ABS plocha. Tabule s HDF plochou odporúčame používať skôr v interiéri ako exteriéri, nakoľko jej odolnosť voči vplyvom počasia, nárazu a teplotám je nižšia ako ABS plocha.