Starostlivosť o tabule - plocha ABS vs plocha HDF

 

 

Umývanie plochy tabule:

  • Kriedová fixka:

     Po použití kriedovej fixky je možné tabuľu umyť mokrou utierkou a následne ju pretrieť suchou hubkou, resp. handričkou.

    V prípade, že použijete kriedovú fixku a necháte ju aplikovanú na tabuli dlhšiu dobu odporúčame použiť čistiaci prostriedok s alkoholom 

  • Krieda:

    Po použití kriedy utrite tabuľu mokrou handričkou. 

 

Po dlhšom užívaní tabule je možné tabuľu pretrieť ochranným náterom. V prípade znehodnotenia tabuľovej plochy, je možné  vymeniť len tabuľovú plochu, ktorú si môžte u nás zakúpiť. 

 

Tabuľová plocha - ABS vs HDF 

  • Tabuľa s ABS plochou

    ABS je skratka pre acrylonitrile butadiene styrene, čo je druh plastového materiálu. Je to odolný a pružný materiál, ktorý je ideálny na výrobu tabuľovej plochy, keďže je odolný voči nárazom, zmenám teploty a je vodoodolný. Je to tiež veľmi ľahký a štrukturovaný materiál, ktorý je cenovo dostupný. 

           Zotierateľnosť a údržba tabule je veľmi jednoduchá. V prípade dlhšieho užívania tabule, stačí rám raz za niekoľko sezón pretrieť farbou na drevo a tabuľa bude svojmu majiteľovi slúžiť znovu dlhé obdobie

 

 ABS popisovaciu plochu do štandardnej stojanovej tabule si môžete vybrať v konfigurátori produktu. V cene je už obojstranná plocha. V masívnych tabuliach je ABS plocha súčasťou produktu. 

 

Alebo objednať samostatne na ABS popisovateľná plocha . 

 

  • Tabuľa s HDF plochou

         HDF je drevovláknitá doska s vysokou hustotou. Je to ekologický materiál. Ide o najpredávanejší typ tabuľovej plochy. HDF doska je mierne cenovo dostupnejšia ako ABS plocha. Tabule s HDF plochou odporúčame používať skôr v interiéri ako exteriéri, nakoľko jej odolnosť voči vplyvom počasia, nárazu a teplotám je nižšia ako ABS plocha. 

 

 

HDF plocha je v zahrnutá v základnej cene produktu. HDF plochu môžete objednať aj samostatne na HDF popisovateľná plocha

Našu ponuku stojanových tabúľ nájdete na:  Stojanové tabule

 

Rýchla realizácia

Rýchla realizácia

Produkty, ktoré máme skladom expedujeme hneď po prijatí objednávky.

O čase realizácie produktov na mieru a personalizovaných produktov, Vás bude informovať naše obchodné oddelenie. 

Za kvalitu ručíme

Za kvalitu ručíme

Objednajte si u nás vzorku zdarma.

Neobávame sa ísť  “s kožou na trh“ a preto Vám radi vzorky produktov odošleme /úplne zdarma/ na Vami zadanú dodaciu adresu, kuriérskou spoločnosťou GLS.

Vzorky požadovaných produktov si môžete ponechať pár dní a následne pripravíme zvoz vzoriek naspäť k nám. Aj táto služba je pre Vás bezplatná.